Zavlažování

Nabízíme zavlažování zahrad na klíč díky automatickým závlahovým a zavlažovacím systémům pro zahrady i sportoviště

Závlahy a zavlažování


Jsme jedna z předních autorizovaných instalačních firem profesionálních závlah a zavlažovacích systémů Hunter. Dodáváme automatické závlahy a zavlažování na klíč. Nabízíme vám plný servis od projektu, přes dodávku, montáž až po údržbu a servis vašeho závlahového systému, přičemž na většinu našich služeb poskytujeme záruku v délce 5 let.

Automatický závlahový systém od nás vám umožní

1
mít stále svěží a krásný trávník, květiny i stromy
2
ušetřit čas a věnovat ho jiným aktivitám
3
bezstarostně jezdit na letní dovolené
4
zvýšit hodnotu vaší nemovitosti
5
pyšnit se profesionálním systémem

Co jsou automatizované zavlažovací systémy?


Automatizované zavlažovací systémy jsou vhodné pro ty, kteří nemají čas na ruční zalévání. K dispozici jsou systémy, které lze naprogramovat tak, aby se zavlažovalo v určité dny a časy, a které mohou zalévat zahradu bez zásahu.

Nezapomeňte, že zavlažování zahrad je důležité pro udržení jejího krásného vzhledu. Je důležité dbát na to, aby byly zahrady dostatečně a správně zavlažovány (vhodné není sucho ani přemokření).

U velkých ploch není ruční zalévaní často ani možné.

Se zavlažovacím systémem vám navíc můžeme garantovat značnou úsporu času a práce. Bude vám tak zbývat mnohem více času na vaše koníčky a jiné aktivity, při kterých se pak můžete potěšit pohledem na věčně svěží, pravidelně a v potřebných dávkách zavlažovaný třeba i jen okrasný kout vaší zahrady.

Automatické závlahové a zavlažovací systémy


Jsme autorizovaná instalační firma pro profesionální zavlažovací systémy Hunter a Nelson určených na zahrady, parky, fotbalová hřiště, sportovní a jiné areály.

Zakázky realizujeme kompletně, od projektu přes dodávku a montáž až po pravidelnou údržbu či případný servis závlahy. Na většinu našich služeb poskytujeme záruku 5 let. Automatickou závlahu je možno instalovat kdekoliv v dosahu libovolného zdroje vody a zavlažovat lze vše od balkonů až po členité a rozsáhlé areály.

Pro jaké zahrady děláme zavlažovací systémy?


Automatický zavlažovací systém jsme schopni navrhnout a zrealizovat na jakoukoli zahradu. Na velikosti, tvaru ani profilu nezáleží. Zavlažování lze plně přizpůsobit vašim konkrétním požadavkům, od zavlažování větších či menších travnatých ploch přes jednotlivé rostliny, keře, stromy nebo živé ploty. Automatické zavlažovací systémy lze instalovat na terasách a střešních zahradách, ale i k truhlíkům a květináčům.

Těmito systémy lze osadit různá sportoviště, jako jsou třeba fotbalová hřiště, antukové i travnaté tenisové kurty, rovněž tak parkurové či jiné jezdecké plochy, hotelová atria, zelené střechy, květinové stěny nebo obecní zeleň.

Námi dodávané zavlažovací systémy jsou vysoce efektivní nejen v rovnoměrnosti a kvalitě zálivky, ale i v množství spotřebované vody. Ve většině případů probíhá závlaha v nočních hodinách, což umožňuje denní užívání těchto ploch bez omezení.

Jak probíhá realizace závlahového systému?

Návrh zdarma

Nejprve nás kontaktujte telefonicky či emailem. Ochotně si s vámi dohodneme termín, kdy bude možné vás navštívit.

Při návštěvě zhodnotíme, jaké jsou možnosti vodních zdrojů, míru vlhkosti, ale i druh zeminy a provedeme potřebné zaměření vzdáleností.

Návrh optimálního automatického zavlažovacího systému, jehož součástí je i podrobný ceník materiálu a prací, pro vás vypracujeme samozřejmě ZDARMA.

Přípravné práce

Po společném dohodnutí termínu zahájení projektu nejprve na vašem pozemku vytyčíme rozmístění postřikovačů a rovněž i výkopů, ve kterých bude uloženo potrubí a elektroinstalace.

Následně provedeme výkopové práce. K tomuto účelu používáme tzv. „drážkovače“, jejichž předností je rychlost, úhlednost výkopu a minimální zásahy do současného stavu zahrady. Půda je drážkovačem jemně nadrcena, což urychluje následný zásyp.

V místech, kde nelze použít mechanizaci, provádíme výkopové práce ručně. Do připravených výkopů uložíme potrubí i s elektrorozvody, které jsou pochopitelně v ochranných prvcích.

Následuje zahrnutí a zhutnění, zabraňující propadání terénu a vzniku nerovností.

Byl-li u již založených zahrad sejmut travní drn, je vrácen zpět na původní místo.

Instalace

Automatický zavlažovací systém připojíme ke zdroji vody. U přírodních zdrojů, jako jsou např. potok, rybník či řeka se voda nejprve filtruje.

Před osazením postřikovačů a trysek je celý systém důkladně propláchnut kvůli odplavení případných nečistot, které mohly v potrubí ulpět při montáži.

Na řadu přichází zapojení řídící jednotky ovládající elektromagnetické ventily, která určuje, co a kdy má být zavlažováno. K řídící jednotce jsou také připojena čidla vlhkosti vzduchu a půdy.

Celý zavlažovací systém projde testem, zda v jednotlivých sekcích fungují postřikovače správně a zavlažují předepsanou výseč.

Posledním krokem je naprogramování řídící jednotky na čas a délku zálivky. Tím je automatický zavlažovací systém připraven k předání.

Zazimování

Nesmíme zapomenout ani na zazimování zavlažovacího systému.

Před zimou je totiž nutné celý systém důkladně vypustit, abychom předešli případným škodám v důsledku možného zamrznutí.

Budeme vás tedy po skončení sezóny kontaktovat, abychom domluvili termín naší návštěvy.

Vypuštění provádíme vysokotlakým kompresorem, a tím celý systém dokonale odvodníme.
1
Zahrady
2
Závlahy
3
Zahradní jezírka
4
Osvětlení zahrad
1
Tomáš Novotný
2
+420 608 309 986
3
info@zavlahy-zavlazovani.cz
4
Hvozdnice 170, Praha západ
top